Czy można założyć fotowoltaikę dla firmy w dzień? - O fotowoltaice

fotowoltaika dla firm

Słyszała wiele dobrego o tej technologii

Pewnego dnia Pani Kowalska zdecydowała się na montaż paneli fotowoltaicznych na dachu swojego domu. Słyszała wiele dobrego o tej technologii i chciała przyczynić się do ochrony środowiska oraz zaoszczędzić na rachunkach z

Czy można założyć fotowoltaikę dla firmy w dzień? - O fotowoltaice fotowoltaika dla firm
a prąd.

Zadzwoniła do firmy zajmującej się montażem paneli i umówiła się na wizytę konsultanta. Ten wyjaśnił jej wszystko co chciała wiedzieć o fotowoltaice i pomógł wybrać odpowiednie rozwiązanie dla jej domu.

Montaż paneli przebiegł sprawnie i już po kilku dniach Pani Kowalska mogła cieszyć się darmową energią słoneczną. Z czasem zaczęła zauważać coraz większe oszczędności na rachunkach za prąd. Była bardzo zadowolona ze swojej decyzji i polecała fotowoltaikę swoim znajomym.


Licznik dwukierunkowy mierzy ilość energii produkowanej

Fotowoltaika jest dziedziną nauki i techniki, która zajmuje się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego, które polega na tym, że niektóre materiały (np. krzem) pod wpływem promieniowania słonecznego wytwarzają prąd elektryczny.

Instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku podstawowych elementów: paneli fotowoltaicznych (lub modułów), falownika (lub inwertera), licznika dwukierunkowego i ewentualnie baterii magazynującej energię. Panele fotowoltaiczne są umieszczane na dachu lub na gruncie i zbierają promieniowanie słoneczne. Falownik zamienia prąd stały wytworzony przez panele na prąd przemienny, który jest zgodny ze standardami sieci energetycznej. Licznik dwukierunkowy mierzy ilość energii produkowanej i zużywanej przez instalację oraz ilość energii oddawanej do sieci lub pobieranej z niej. Bateria magazynująca energię pozwala na zachowanie nadwyżki energii wyprodukowanej przez instalację i wykorzystanie jej w późniejszym czasie.

Fotowoltaika ma wiele zalet dla użytkowników indywidualnych i biznesowych oraz dla środowiska naturalnego. Dzięki fotowoltaice można obniżyć rachunki za prąd, uzyskać niezależność energetyczną, zwiększyć wartość nieruchomości oraz skorzystać z dotacji lub ulg podatkowych. Fotowoltaika jest także przyjazna dla klimatu, ponieważ nie emituje szkodliwych gazów cieplarnianych ani innych zanieczyszczeń.

Fotowoltaika jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się technologii odnawialnych źródeł energii na świecie. W Polsce liczba instalacji fotowoltaicznych wzrasta każdego roku dzięki atrakcyjnym warunkom finansowym i prawnym oraz rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństwa.



© 2019 http://o-fotowoltaice.dump.edu.pl/